Yeni Facebook Hesabı Nasıl Açılır? Facebook Giriş Yapmak

Facebook 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan sosyal medya platformudur. 2004 yılında kurulan ancak 2007-2008 yıllarında popülerlik kazanan platformdur. İnsanların birbiriyle iletişim kurmasını, resim, post ve video paylaşmasını sağlayan bir ağdır. Ayrıca hesap sahipleri başka hesapların gönderilerini beğenerek iletişim sağlarlar.

Facebook hem bilgisayar hem de mobil cihazda kullanılabilen bir sosyal ağdır. Ücretsiz olarak kullanılan bu ağda gönderi paylaşımı dışında oyun oynamak mümkündür. Uygulamayı kullanmak isteyenler kişisel ve işletme hesapları açma imkanına sahiptir. Ayrıca grup açma imkanı da sunulur.

Neden Facebook Hesabı Açılır?

2004 yılında kurulmuş olan Facebook üzerinde hesap açan dünya genelinde milyonlarca kullanıcı vardır.

İnsanların bu sosyal ağ üzerinde hesap açma nedenlerinden en önemlileri şunlardır;

 • Arkadaş, dost veya akrabalar ile iletişimde kalmak için
 • Yeni arkadaşlar edinmek için
 • Güncel haber ve içeriklere ulaşmak için
 • Marka reklamını yapmak için
 • Ürün satışı yapmak için
 • Marka ve ürün duyurularının öğrenmek için
 • Dizi, sanatçı ve arkadaşlık gruplarına katılmak için
 • Facebook alt yapısındaki oyunları oynamak için
 • Video, fotoğraf ve hikaye paylaşmak için
 • Paylaşılan video, fotoğraf ve hikaye paylaşımlarını beğenmek için

Bu nedenlerle Facebook hesabı açmak mümkündür. Hesap açma işleminin ücretsiz olması ve yalnızca internet bağlantısı kullanılarak açılabilmesi insanların kolaylıkla yeni hesap sahibi olmalarını sağlar.

Yeni Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Kişilerin Facebook hesabı açmaları oldukça kolaydır. Bu bağlantıdaki facebook kayıt bağlantı adresine gidelim. Bunun için ilk yapılması gereken şey bir e-posta adresine sahip olmanızdır. Mail adresi kullanmak istemeyen kişilerin cep telefonlarını kullanarak da hesap açmaları mümkündür. Mail adresi veya cep telefonu numarasının aktif olması hesap için yeterlidir.

Facebook hesabı açmak isteyen kişiler hesap açma işlemini üç şekilde yapabilirler.

Bunlar;

 • Bilgisayar üzerinden hesap açmak.
 • Android cihazda hesap açmak.
 • IOS cihazda hesap açmak.

Bu 3 farklı yöntemde hesabın açılması için uygundur. Bu nedenle kişilerin istedikleri yöntemleri kullanmaları mümkündür. Hesabın açılması için herhangi bir ödeme yapmaya gerek yoktur. İnternet bağlantısının olduğu her yerde hesap açılarak kullanılmaya başlanır. Ancak hesabı açacak kişilerin en az 13 yaşında olmaları gerekir.

Bilgisayardan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Kişilerin hesap açmak için bilgisayarlarını kullanmaları mümkündür. Bunun için ilk olarak bilgisayarlarını açmaları ve internet bağlantılarını aktif hale getirmeleri gerekir.

İnternet bağlantısının aktif hale gelmesinden sonra şu adımlar uygulanarak bilgisayardan Facebook hesabı açılır;

 1. En basit hali ile buradaki bağlantıya tıklayarak facebook kayıt ol sayfasına gidilir.
 2. Kaydol sayfasında yer alan Adın, Soyadın, Cep Telefonu Numarası veya E-posta, Yeni Şifre, Doğum Tarihi ve Cinsiyet bölümleri eksiksiz doldurulur. Ardından Kaydol butonuna basılır.
 3. Kaydol butonuna bastıktan sonra cep telefonuna veya e-postaya bir onay kodu gönderilir.
 4. Gönderilen onay kodu alınarak kodun yazılması gereken yere yazılır ve Devam butonuna basılır.

Gönderilen kodun onaylanmasından sonra hesabın açılma aşaması tamamlanır. Hesap açıldıktan sonra profil resmi, hakkında ve diğer bilgiler yazılarak hesabın açılışı tamamlanır. Hesap açıldıktan sonra da arkadaş eklenerek hesabın büyütülmesi sağlanır.

Android Cihazda Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Arkadaşları, markaları ve firmaları takip etmek için Facebook hesabının Android cihazlar üzerinde açılması mümkündür. Bunun için cihazın mobil veri veya wifi bağlantısı açılır. Cihaz üzerinde Facebook uygulaması yoksa Google Play Store üzerinden uygulama indirilir.

Uygulamanın indirilmesinden sonra hesap açmak için şu adımlar uygulanır;

 • İlk olarak Facebook uygulaması açılır.
 • Hesap giriş bölümünden Facebook’a Katıl sayfasına ulaşılır ve İleri butonuna basılır.
 • Ad ve Soyad bilgisi girilerek İleri tuşuna basılır.
 • Açılan sayfadan Doğun günün nedir? Sorusu gün, ay ve yıl şeklinde belirtilir. Ardından İleri butonuna basılır.
 • Açılan sayfada Cinsiyetin nedir? Bölümü yer alır. Buradan kadın, erkek ve özel seçimi yapılarak İleri tuşuna basılır.
 • Cep telefonu numarası veya e-posta adresi girilerek İleri tuşuna basılır.
 • Açılan sayfada şifre belirlenir ve yine İleri tuşuna basılır.
 • Kayıt İşlemini Tamamla bölümüne ulaşılır ve Kaydol butonuna basılır.

Kaydol butonuna basıldıktan sonra kayıt için kullanılan cep telefonu numarasına veya e-posta adresine kod gönderileceği bilgisi alınır. Gönderilen kodun girilmesinin ardından açılan hesap aktif hale gelir. Böylelikle hesap kullanılmaya başlanır. Ayrıca Android cihaz kullanılarak uygulama yerine tarayıcı kullanılarak Facebook hesabı açmak ta mümkündür. Bunun için bilgisayardan hesap açma yöntemleri aynen uygulanır.

IOS Cihazda Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook hesabı açmak için kullanılacak son yöntem IOS cihazları kullanmaktır. IOS cihaz sahipleri hesap açmak için ilk olarak App Store üzerinden Facebook uygulamasının indirilmesini sağlarlar. Uygulamanın indirilme işlemi tamamlandıktan sonra uygulama açılır.

Yeni Hesap Oluştur’a tıklanır. Yeni hesap oluşturma sayfasında yer alan Kullanmaya Başla butonuna tıklanır. Açılan sayfada ad, soyad, cinsiyet ve doğum tarihi bilgileri girilir. Bilgilerin girilmesinden sonra İleri tuşuna basılarak sonraki adıma geçilir. E-posta adresi veya cep telefonu numarası girilerek ilerlenir. Unutulmayacak ve kolay çözülemeyecek bir şifre belirlenir.

Şifrenin belirlenmesinin ardından Kaydol butonuna basılır. E-posta ve cep telefonu numarası onayının ardından açılan hesap kullanıma hazır hale gelir. Hesap açıldıktan sonra kişiselleştirme yapılır.

Facebook İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook hesapları şahıslar adına açılabileceği gibi işletmeler için de açılması mümkündür. İşletme hesabı markanın tanıtılmasını, reklam yapılmasını ve işletme ürünlerinin kullanıcılara tanıtılmasına yardımcı olur.

Facebook işletme hesabı açmak için izlenmesi gereken adımlar şunlardır;

 1. İlk olarak Facebook hesabı oluşturulur.
 2. Hesabın oluşturulmasının ardından business.facebook.com adresine gidilir.
 3. Açılan sayfada Giriş Yap veya Bir Hesap Oluştur tıklanır.
 4. İşletme için Hesap Adı veya İşletme ismi belirlenir.
 5. İşletme isminin seçilmesinin ardından işletme adına kullanılacak bir e-posta belirlenir ve Gönder butonuna basılır.
 6. İşletme için gerekli olan bilgiler girilerek İleri butonuna tıklanır.
 7. Hesap Oluşturuldu sayfası açılır ve bu sayfada kayıt için girilen e-posta adresinin onaylanması gerektiği bilgisi yer alır. Bu bilgi alındıktan sonra Bitti butonuna basılır.

E-posta hesabının onaylanmasıyla Facebook işletme hesabının açılması tamamlanır. Açılan hesapla ürün ve hizmetlerin tanıtımı yapılmaya başlar. Ayrıca kişi ekleme veya takipçi kabul etme gibi işlemler yapılmaya başlanır.

Facebook’a Mobil Cihazdan Giriş Nasıl Yapılır?

Facebook hesabı olan kişilerin hesaplarına girmek için kullanabilecekleri ilk yöntem mobil cihazlarını kullanmalarıdır. Mobil cihaz üzerinden Facebook uygulaması veya tarayıcı kullanılarak hesaplara giriş yapılır.

Facebook uygulaması kullanılacaksa uygulama açılarak Giriş Yap butonu tıklanır. E-posta veya cep telefonu numarası ile şifre girilerek hesap açılır.

Tarayıcı üzerinden hesaba giriş yapılmak isteniyorsa bunun için tarayıcıya Facebook yazarak arama yapılır. Arama sonuçlarından Facebook sitesine ulaşılır ve Giriş Yap butonuna tıklanarak giriş sağlanır.

Facebook’a Bilgisayardan Giriş Nasıl Yapılır?

Bilgisayar kullanan kişilerin açmış oldukları Facebook hesaplarına bilgisayar üzerinden giriş yapmaları mümkündür. Bunun için tarayıcı açılır ve facebook.com adresi girilir. Facebook sayfasının açılmasının ardından e-posta adresi veya cep telefonu yazılır. İkinci bölümde ise şifre girilir. Gerekli bilgilerin girilmesinin ardından Giriş Yap butonuna tıklanır. Bilgilerin doğru girilmesiyle hesap açılır ve kullanılmaya başlanır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir