İnternetten Hızlı Ve Güvenilir Para Kazanma Yolları

İş bulamayanlar veya ek iş yapmak isteyen kişiler internetten para kazanmak istiyorlar. Bu tercih nedeni normal şartlardan daha kolay olması, evden çıkmadan yapılması ve maliyet gerektirmemesidir.

Ayrıca teknolojinin gelişmesine bağlı olarak internet üzerinde farklı iş kollarının açılmış olması insanların internete yönelmesini sağlar. Ancak internetin tehlikeli mecra olması nedeniyle insanların güvenilir yolları bulmaları gerekir. Bu nedenle internetten para kazanmak isteyenler için güvenilir yolları bir araya getirdik.

İnternetten Para Kazanmanın Güvenilir Yolları Nelerdir?

İnternetten para kazanmayı düşünen kişilerin tercih edebilecekleri çok sayıda kazanç yolu vardır.

Bu yollar arasından en güvenilir olanları şunlardır;

 1. Freelance çalışma
 2. Çeviri yapma
 3. Blog sayfası açma
 4. Web sitesi hazırlama
 5. Makale yazma
 6. Online öğretmenlik yapma
 7. Sosyal medya danışmanlığı yapma
 8. Reklam alma
 9. Ürün satışı yapma
 10. Seslendirme yapma
 11. Anket doldurma
 12. Uygulama geliştirme
 13. Youtuber olma
 14. Resim satma

Bu işleri yapmadan önce işlerin nasıl yapıldığında dair araştırma yapılmalıdır. Ayrıca para kazanmayı düşünen kişiler öncelikle seçtikleri işi yapmaktan emin olmalıdır. Böylelikle kazanç sağlamaya başlamaları mümkündür. Ancak sabırlı olmaları gerektiğinin unutmamaları gereklidir. Çünkü internetten para kazanmak için biraz zamana ihtiyaç vardır.

Freelance (Serbest) Çalışma

İnternetten para kazanmayı düşünen kişilerin en çok tercih ettiği iş freelance (serbest) çalışmadır. Freelance çalışmada kişiler çalışma saatlerini ve günlerini kendileri ayarlama imkanına sahiptir. Ayrıca yapılacak işin herhangi bir yerde ve evde yapılması mümkündür. Kuralları ve mesai saatini ortadan kaldıran bu çalışma şeklinde kişiler müşteriler ve sitelerle muhatap olurlar. Becerilerine göre farklı işleri yapma imkanı bularak kazanç elde ederler.

Serbest çalışma isteyen kişilerin birden fazla firmayı seçmesi mümkündür. Bu türde çalışma için yapılacak işler ise şunlardır; web tasarımı, seo uzmanlığı, yazılım, danışmanlık, tercümanlık, anketörlük ve sanal asistanlık gibi işlerdir.

Çeviri Yapma

Çeviri yapmak internetten para kazanmayı düşünen kişilerin tercih ettiği güvenilir yollardan biridir. Bu işi yapmak için ilk şart iyi bir dil bilgisine sahip olmaktır. Ayrıca çeviri araçlarını kullanmada başarılı olmak gerekir. Böylelikle verilen içeriği istenen dile çevirerek kazanç sağlamak mümkün olur. Çeviri yapmak isteyen kişiler Upwork ve Fiverr gibi sitelere başvuru yaparak çalışmaya başlarlar. Bunun için CV ve çeviri örneklerini göndermeleri mümkündür. Ayrıca çeviri için yayınevlerine başvuru yaparak iş almaları da mümkündür.

Blog Sayfası Açma

Para kazanmak için interneti tercih edenlerin seçebileceği üçüncü iş ise blog sayfası açmaktır. İlk olarak kişilerin blog konusuna karar vermeleri gerekir. Böylelikle açtıkları bloğa içerik yükleyerek takipçi çekerler. Takipçi sayılarının artması para kazanmalarına yardımcı olur. Açtıkları blog sayfasına reklam almaları, blog içeriği ile ilgili ünlü röportajlar yapmaları ve ücretli abonelik sunmaları ile para kazanmaları mümkün olur. Bir blog sitesi kurmak için hosting ve domain (alan adı) ihtiyacınız olacaktır.

Web Sitesi Hazırlama

İnternette para kazanmak için en çok tercih edilen yollardan biri web sitesi hazırlamaktır. Web tasarım üzerine eğitim alan ve kendini geliştiren kişiler site hazırlayarak para kazanırlar. Web dünyasına atılmak isteyen ancak site kurmayı bilmeyen kişiler bu hizmeti veren kişilerle çalışmak isterler. Bunun için paraya ihtiyaç duyanlar trendlere uygun site tasarlayarak kazanç elde ederler.

Kişisel, kurumsal ve e-ticaret temalı web siteleri için ayrı ayrı çalışmaları gerekir. Yaptıkları çalışmaları CV’lerine veya kendileri için hazırladıkları siteye yükleyerek müşteri toplarlar.

Makale Yazma

Güvenilir şekilde internetten para kazanmayı düşünen kişiler makale yazarak istedikleri kazancı elde ederler. Yazdıkları makaleleri web sitesi ve bloglara satarlar. Ayrıca makale sitelerine üye olarak yazarlık yaparlar. Böylelikle aylık kazanç elde ederler. Ayrıca içerik hazırladıkları konuları belirleyerek makaleye ihtiyaç duyan kişilerin teklif vermesini sağlarlar. Böylelikle yazdıkları makale başına farklı kazanç elde etmeleri mümkün olur.

Makale yazarak para kazanmak isteyen kişilerin ilgi alanlarının olması, makale yazılacak konuya hakim olması ve araştırmayı sevmeleri gerekir. Ayrıca makaleyi hazırlarken yazım ve imla kurallarına uyuyor olmaları gerekir. Böylelikle sürekli makale yazarlığı yapmaları mümkün olur.

Online Öğretmenlik Yapma

Öğrenme platformları ve eğitim kurumları online eğitim verirler. Belirli bir alanda eğitim almış olan kişiler buralarda online öğretmenlik yaparak para kazanırlar. Eğitim vermeleri için ders anlatımlarını videoya çekmeleri ve çalışacakları site ya da kuruma göndermeleri gerekir.

Böylelikle eğitim almak isteyen kişiler o eğitmenin derslerine katılma imkanına sahip olurlar. Derslere katılımcının artması ve eğitimin beğenilmesiyle sürekli online öğretmenlik yapmaları mümkün olur.

Online öğretmenlik yapmak isteyenler işletme, web tasarım, yazılım, dijital pazarlama ve sosyal medya başta olmak üzere pek çok alanda online eğitim verirler.

Sosyal Medya Danışmanlığı Yapma

İnternetten güvenilir kazanç sağlamak için tercih edilebilecek işlerden biri de sosyal medya danışmanlığıdır. Sosyal medyaya ilgi duyanlar ve trendleri yakından takip eden kişiler şirketlerin sosyal medya danışmanlığını yaparlar. Bunun için reklam stratejileri geliştirme, sayfa yönetimi ve site trafiği artırma alanlarında çalışırlar. Bu işi ilk defa yapacak kişiler küçük sayfa ve şirketlerle çalışarak zaman içerisinde büyük şirketlerle çalışma imkanı kazanırlar.

Reklam Alma

Reklam alma internetten para kazanmanın güvenilir yollarındandır. Web sitesi sahibi olan kişiler marka ve firmaların reklamlarını alarak kazanç sağlarlar. Böylelikle hem sitelerinin hem de reklam veren sitelerin tanınmasına yardımcı olurlar. Yönlendirilen linklerin trafiğinin fazla olması kişilerin web sitelerine daha çok reklam almaya başlamasına ve kazançlarının artmasına yardımcı olur.

Ürün Satışı Yapma

İnternetten güvenilir para kazanmak için ürün satışı yapmak mümkündür. Satış yapmak için instagram ve facebook gibi sitelerde sayfa açılabilir. Ayrıca ürün satışı için site hazırlanması mümkündür. Böylelikle üretilen veya satın alınan ürünlerin pazarlanması sağlanır. Bunun dışında Trendyol ve Hepsiburada gibi sitelerle anlaşma yapılarak o sitelerde satış yapmaları mümkün olur. Böylelikle daha kısa sürede kazanç elde etmeye başlarlar.

Seslendirme Yapma

İnternet sitelerinin sesli e-kitaplara ihtiyacı vardır. Bu kitaplar genellikle görme sorunu olan kişiler için hazırlanır ve paylaşılır. Kitap okumayı seven ve seslendirme yapabileceğine inanan kişiler bu alanda hizmet veren sitelere üye olarak seslendirme yapmaya başlarlar. Yaptıkları seslendirmelere talep olması durumunda yeni iş alma imkanı elde ederler.

Anket Doldurma

Anket doldurma internetten para kazanmayı sağlayacak işlerden biridir. Anket üzerine çalışan sitelere üye olunarak doldurulan anket başına kazanç sağlamak mümkündür. Bu siteler genellikle yabancı site olduğu için İngilizce bilmek gerekir. Ayrıca web tasarımından anlayan kişilerin kendi anket sitelerini oluşturarak kazanç elde etmeleri de mümkündür.

Uygulama Geliştirme

Yaratıcı fikirlere sahip olan ve yazılım bilgisi bulunan kişilerin uygulama geliştirerek para kazanması mümkündür. Bunun için iyi bir araştırma yaparak uygulamaya karar vermeleri gerekir. Ayrıca kişiler uygulama geliştirme üzerine hizmet veren sitelere üye olarak o siteler adına çalışırlar. Böylelikle ücretlerini site üzerinden alarak peşin çalışırlar. Günümüzde her alan mobil uygulamalar kullanıldığı için yazılım bilgisi olan kişilerin bu işi yapmaları ve para kazanmaları oldukça kolaydır.

Youtuber Olma

İnternetten güvenilir para kazanmayı isteyen kişilerin yapabilecekleri işlerden biri de Youtuber olmaktır. Youtuberler sosyal medya uygulaması Youtube üzerinde kanal açarak popüler hale gelen kişilerdir. İlginç bir fikri olan ve yüksek izlenme alan kişiler bu işi yaparlar. Ayrıca hazırladıkları video içeriklerin trend olmasına bağlı olarak kazanç elde ederler. Kanallarının büyümesine bağlı olarak kazançları artış gösterir. Youtuber olmak isteyenlerin eğer Youtube kanalları yoksa kanal açarak çalışmaya başlamaları gerekir.

Resim Satma

Resim satma internetten para kazanmak için tercih edilebilecek yollardan biridir. Fotoğraf çekmeyi seven kişiler çektikleri fotoğrafları satarak kazanç sağlarlar. Bunun için iyi çekim yapmaları ve çekimlerinin dikkat çekmesi gerekir. Fotoğraf satarak kazanç elde etmeyi düşünen kişiler online çalışan iStockPhoto, Shutterfly ve Shutterstock gibi sitelerle çalışabilirler. Ayrıca çektikleri resimleri satmak için web sitesi oluşturup satışlarını kendi sitelerinde yaparlar.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir